Komunitné plánovanie a verejné priestranstvá

Pozývame na seminár Komunitné plánovanie a verejné priestranstvá. Odborník s množstvom skúseností, Milan Hronec z Nadácie Ekopolis, nám povie, ako meniť miesta, kde žijeme, k lepšiemu. Príklady dobrej praxe pridá aj naše OZ Tilia. Seminár bude v Rajci 9. 11. 2018. Viac informácií je v priloženej pozvánke

Rodina je nenahraditeľná

V našom OZ sa deťom a rodinám venujeme nielen v rámci ekovýchovy, ale už niekoľko rokov spolupracujeme aj na rôznych aktivitách pre náhradné rodiny. V októbri (13. 10. 2018) sme pripravili stretnutie rodín v Žiline na Hájiku.

Čítať ďalej...

Kto udržuje trvalú udržateľnosť

Po roku sa v sobotu 8. 9. 2018 opäť stretnú v Žiline mimovládne organizácie  na neformálnej konferencii. OZ Tilia sa zúčastní (aj formou prezentácie), a pozývame všetkých, ktorých zaujímajú malé kroky k veľkým zmenám.  Tento rok počas prednášok a workshopov lepšie zaostríme na tému detí, pretože bez zapojenia ďalších generácií, bez ich záujmu o okolie a ochranu prírody si trvalú udržateľnosť neudržíme.

Čítať ďalej...

Nový kríž v sedle pod Kýčerou

"V Sedle pod Hnilickou Kýčerou stojí nový kríž. Za posledných sto rokov je to už štvrtý, či piaty. S krížmi už tak chodí... Kamenné sa časom rozdrolia a rozpadnú, železné zhrdzavejú, drevené zhnijú... A tie ľudské? Tiež časom zaniknú, problém sa vyrieši, rana prestane bolieť, jeden si zvykne, iný sa zmení...

Čítať ďalej...

Dvanáste stretnutie pod Kýčerou

Pozývame Vás na sv. omšu v sedle pod Hnilickou Kýčerou - v utorok 8. mája o 12,00. Vjazd áut a motoriek bude možný len po chaty v Oselnej. Sv. omšu bude celebrovať vdp. Jozef Možiešik zo Skalitého. Súčasťou stretnutia bude aj požehnanie nového dreveného kríža.

Čítať ďalej...

Chlieb náš každodenný

Kváskový chlieb, pôstne pečivo, pletenie korbáčov, pôstna polievka, zdobenie kraslíc, pletenie z pedigu, vyrábanie ovečiek, kaviareň s výbornými koláčmi a veľa ďalšieho. Taká bola sobota pred Kvetnou nedeľou v Rajci. Celodenný program pripravili Katolícka spojená škola, RC Paletka a OZ Tilia, pridali sa aj ďalší, najmä veľa ochotných dobrovoľníkov - ďakujeme!

Fotografie (autor Karol Uhlárik) sú tu.