Viete poskytnúť prvú pomoc?

O živote človeka pri náhlej udalosti často rozhodujú minúty do príchodu profesionálnej zdravotníckej pomoci. Využiť tento čas efektívne a poskytnúť postihnutému prvú pomoc je ľahšie, keď sme na to pripravení. A práve takúto prípravu - kurz prvej pomoci - absolvovalo v Rajci 12 dobrovoľníkov a pracovníkov s deťmi.

Čítať ďalej...

Kto udržuje trvalú udržateľnosť

Neformálna konferencia mimovládnych organizácií s témou Kto udržuje trvalú udržateľnosť sa uskutočnila na Stanici (Záriečie, Žilina) v augustovú sobotu - 19. 8. 2017. Zúčastnili sa rôzne organizácie z regiónu. Okrem prezentácií činnosti jednotlivých organizácií zazneli aj prednášky k témam kompostovanie, permakultúra...

Čítať ďalej...

Oblazy - 10. ročník našej dobrovoľníckej služby

Už desiaty raz sme jeden z letných týždov strávili v Kvačianskej doline na Oblazoch. Spolu 15 členov a spolupracovníkov nášho združenia zabezpečovalo každodenný chod mlyna. K tomu patrí nielen spustiť mlynské koleso, ale aj nakŕmiť a podojiť kozy, upratať okolo mlynov, sprevádzať turistov pri prehliadke v mlyne.

Čítať ďalej...

Dobrodružstvá rajeckých bocianov

V nedeľu 16. júla po oblohe nad Rajcom nelietali len operenci, ale aj balón  rogalo. Pravdepodobne ich príliš nízky let vyrušil bociany, a jedno vyľakané mláďa zletelo z hniezda. Vysilené zosadlo do trávy pri kúpalisku a nedokázalo opäť vzlietnuť. Vďaka všímavým ľuďom sa bociana ujali naši ochranári. Ako to dopadlo sa môžete dočítať v MY Žilinských novinách. 

Čítať ďalej...

Foto zo sv. omše pod Kýčerou

"Môže ľutovať každý, kto mohol, a nešiel..." - takto jedna z pútničiek zhrnula svoje dojmy zo stretnutia v sedle pod Kýčerou. Chlad, vietor a hmla sa stali len kulisou srdečného stretnutia ľudí, ktorí prišli ku krížu ďakovať i prosiť. Prišlo vyše 300 ľudí z rôznych smerov. Napriek (vďaka?) počasiu i námahe sme sa mohli opäť na chvíľu "vrátiť do ticha prírody... duše...".

Fotografie zo stretnutia sú tu.

Čítať ďalej...

Aj takto môžu poslúžiť 2 % (3 %) z Vašej dane

Milí priatelia, aj v tomto roku môžete rozhodnúť, komu poukážete 2% (3 %) z daní, ktoré platíte štátu. Ak sa rozhodnete venovať podiel svojej dane nášmu združeniu, podporíte najmä: 

  • výsadbu drevín v krajine, záchranu starých stromov, ovocinárske kurzy
  • ekovýchovné programy, výstavy, exkurzie, turistický krúžok
  • ochranu a výskum netopierov v kostolných podkroviach

Pokyny pre poukázanie 2%/3%
Vyhlásenie 
Potvrdenie o zaplatenej dani

Ďakujeme za Vašu podporu. V prípade potreby ďalších informácií kontaktujte Evu Stankovú (0902 089075, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ).