Chlieb náš každodenný

Kváskový chlieb, pôstne pečivo, pletenie korbáčov, pôstna polievka, zdobenie kraslíc, pletenie z pedigu, vyrábanie ovečiek, kaviareň s výbornými koláčmi a veľa ďalšieho. Taká bola sobota pred Kvetnou nedeľou v Rajci. Celodenný program pripravili Katolícka spojená škola, RC Paletka a OZ Tilia, pridali sa aj ďalší, najmä veľa ochotných dobrovoľníkov - ďakujeme!

Fotografie (autor Karol Uhlárik) sú tu.

Viete poskytnúť prvú pomoc?

O živote človeka pri náhlej udalosti často rozhodujú minúty do príchodu profesionálnej zdravotníckej pomoci. Využiť tento čas efektívne a poskytnúť postihnutému prvú pomoc je ľahšie, keď sme na to pripravení. A práve takúto prípravu - kurz prvej pomoci - absolvovalo v Rajci 12 dobrovoľníkov a pracovníkov s deťmi.

Čítať ďalej...

Kto udržuje trvalú udržateľnosť

Neformálna konferencia mimovládnych organizácií s témou Kto udržuje trvalú udržateľnosť sa uskutočnila na Stanici (Záriečie, Žilina) v augustovú sobotu - 19. 8. 2017. Zúčastnili sa rôzne organizácie z regiónu. Okrem prezentácií činnosti jednotlivých organizácií zazneli aj prednášky k témam kompostovanie, permakultúra...

Čítať ďalej...

Oblazy - 10. ročník našej dobrovoľníckej služby

Už desiaty raz sme jeden z letných týždov strávili v Kvačianskej doline na Oblazoch. Spolu 15 členov a spolupracovníkov nášho združenia zabezpečovalo každodenný chod mlyna. K tomu patrí nielen spustiť mlynské koleso, ale aj nakŕmiť a podojiť kozy, upratať okolo mlynov, sprevádzať turistov pri prehliadke v mlyne.

Čítať ďalej...

Dobrodružstvá rajeckých bocianov

V nedeľu 16. júla po oblohe nad Rajcom nelietali len operenci, ale aj balón  rogalo. Pravdepodobne ich príliš nízky let vyrušil bociany, a jedno vyľakané mláďa zletelo z hniezda. Vysilené zosadlo do trávy pri kúpalisku a nedokázalo opäť vzlietnuť. Vďaka všímavým ľuďom sa bociana ujali naši ochranári. Ako to dopadlo sa môžete dočítať v MY Žilinských novinách. 

Čítať ďalej...

Foto zo sv. omše pod Kýčerou

"Môže ľutovať každý, kto mohol, a nešiel..." - takto jedna z pútničiek zhrnula svoje dojmy zo stretnutia v sedle pod Kýčerou. Chlad, vietor a hmla sa stali len kulisou srdečného stretnutia ľudí, ktorí prišli ku krížu ďakovať i prosiť. Prišlo vyše 300 ľudí z rôznych smerov. Napriek (vďaka?) počasiu i námahe sme sa mohli opäť na chvíľu "vrátiť do ticha prírody... duše...".

Fotografie zo stretnutia sú tu.

Čítať ďalej...