Nový kríž v sedle pod Kýčerou

"V Sedle pod Hnilickou Kýčerou stojí nový kríž. Za posledných sto rokov je to už štvrtý, či piaty. S krížmi už tak chodí... Kamenné sa časom rozdrolia a rozpadnú, železné zhrdzavejú, drevené zhnijú... A tie ľudské? Tiež časom zaniknú, problém sa vyrieši, rana prestane bolieť, jeden si zvykne, iný sa zmení...

Čítať ďalej...

Dvanáste stretnutie pod Kýčerou

Pozývame Vás na sv. omšu v sedle pod Hnilickou Kýčerou - v utorok 8. mája o 12,00. Vjazd áut a motoriek bude možný len po chaty v Oselnej. Sv. omšu bude celebrovať vdp. Jozef Možiešik zo Skalitého. Súčasťou stretnutia bude aj požehnanie nového dreveného kríža.

Čítať ďalej...

Chlieb náš každodenný

Kváskový chlieb, pôstne pečivo, pletenie korbáčov, pôstna polievka, zdobenie kraslíc, pletenie z pedigu, vyrábanie ovečiek, kaviareň s výbornými koláčmi a veľa ďalšieho. Taká bola sobota pred Kvetnou nedeľou v Rajci. Celodenný program pripravili Katolícka spojená škola, RC Paletka a OZ Tilia, pridali sa aj ďalší, najmä veľa ochotných dobrovoľníkov - ďakujeme!

Fotografie (autor Karol Uhlárik) sú tu.

Viete poskytnúť prvú pomoc?

O živote človeka pri náhlej udalosti často rozhodujú minúty do príchodu profesionálnej zdravotníckej pomoci. Využiť tento čas efektívne a poskytnúť postihnutému prvú pomoc je ľahšie, keď sme na to pripravení. A práve takúto prípravu - kurz prvej pomoci - absolvovalo v Rajci 12 dobrovoľníkov a pracovníkov s deťmi.

Čítať ďalej...

Kto udržuje trvalú udržateľnosť

Neformálna konferencia mimovládnych organizácií s témou Kto udržuje trvalú udržateľnosť sa uskutočnila na Stanici (Záriečie, Žilina) v augustovú sobotu - 19. 8. 2017. Zúčastnili sa rôzne organizácie z regiónu. Okrem prezentácií činnosti jednotlivých organizácií zazneli aj prednášky k témam kompostovanie, permakultúra...

Čítať ďalej...

Oblazy - 10. ročník našej dobrovoľníckej služby

Už desiaty raz sme jeden z letných týždov strávili v Kvačianskej doline na Oblazoch. Spolu 15 členov a spolupracovníkov nášho združenia zabezpečovalo každodenný chod mlyna. K tomu patrí nielen spustiť mlynské koleso, ale aj nakŕmiť a podojiť kozy, upratať okolo mlynov, sprevádzať turistov pri prehliadke v mlyne.

Čítať ďalej...