Veľkonočné dielne a pôstna polievka

Pozývame Vás stráviť chvíľu príprav na Veľkú Noc - s občerstvením tela aj duše - v sobotu 13. spríla 2019. S našim združením sa pridáme k ďalším dobrovoľníkom, nájdete nás podľa vône včelieho vosku a čerstvo upečených "judášov". 

Čítať ďalej...

V Rajci s odpadom vyhadzujeme aj peniaze

Ak sa nezmení množstvo komunálneho odpadu v Rajci a podiel vyseparovanej zložky, v rozpočte bude v r. 2020 potrebné nájsť „zvyšných“ 26 000 €, v roku 2021 až 37 000 €. Tieto budú chýbať v iných kapitolách rozpočtu, resp. ich mesto získa navýšením poplatkov za komunálny odpad.

Čítať ďalej...

Komunitné plánovanie a verejné priestranstvá

Pozývame na seminár Komunitné plánovanie a verejné priestranstvá. Odborník s množstvom skúseností, Milan Hronec z Nadácie Ekopolis, nám povie, ako meniť miesta, kde žijeme, k lepšiemu. Príklady dobrej praxe pridá aj naše OZ Tilia. Seminár bude v Rajci 9. 11. 2018. Viac informácií je v priloženej pozvánke

Rodina je nenahraditeľná

V našom OZ sa deťom a rodinám venujeme nielen v rámci ekovýchovy, ale už niekoľko rokov spolupracujeme aj na rôznych aktivitách pre náhradné rodiny. V októbri (13. 10. 2018) sme pripravili stretnutie rodín v Žiline na Hájiku.

Čítať ďalej...

Kto udržuje trvalú udržateľnosť

Po roku sa v sobotu 8. 9. 2018 opäť stretnú v Žiline mimovládne organizácie  na neformálnej konferencii. OZ Tilia sa zúčastní (aj formou prezentácie), a pozývame všetkých, ktorých zaujímajú malé kroky k veľkým zmenám.  Tento rok počas prednášok a workshopov lepšie zaostríme na tému detí, pretože bez zapojenia ďalších generácií, bez ich záujmu o okolie a ochranu prírody si trvalú udržateľnosť neudržíme.

Čítať ďalej...

Nový kríž v sedle pod Kýčerou

"V Sedle pod Hnilickou Kýčerou stojí nový kríž. Za posledných sto rokov je to už štvrtý, či piaty. S krížmi už tak chodí... Kamenné sa časom rozdrolia a rozpadnú, železné zhrdzavejú, drevené zhnijú... A tie ľudské? Tiež časom zaniknú, problém sa vyrieši, rana prestane bolieť, jeden si zvykne, iný sa zmení...

Čítať ďalej...