S budúcimi prvákmi

Letné dobrodružstvá pokračujú. Po nádhernom týždni na mlyne sme tretí júlový týždeň trávili s budúcimi prvákmi. Boli sme väčšinou vonku - tábor bol v prírode a o prírode. 

Čítať ďalej...

Rajecká pátračka (questing)

Obľubujete hry? radi spoznávate nové veci, miesta, ľudí? Hľadáte spôsob, ako stráviť viac času s deťmi, rodinou, žiakmi? Potom je questing pre Vás. V piatok 11. 1. 2019 bude v Rajci workshop o questingu. Dozviete sa, ako/kde/kedy/s kým pripraviť dobrý quest, ako do prípravy a hrania pátračky zapojiť deti. Questing je jedným z mnohých spôsobov, ako posilniť vzťah ľudí k miestu, kde žijú, a tiež je zaujímavým nástrojom rozvoja udržateľného turizmu.

Čítať ďalej...

Udržateľný turizmus rozvíja región

Vo štvrtok 10. 1. 2019 o 17,30 h pozývame do Rajca na stretnutie s pani Hanou Kulichovou - podebatujeme na témy: k prírode šetrný turizmus, tematické cesty, questy, interpretácia miestneho dedičstva, propagácia miestnych zaujímavostí a lokálnych produktov.

Čítať ďalej...

4574 x ďakujeme

Milí priatelia, úprimne ďakujeme. Vážime si pomoc, snahu mnohých získať pre nás hlasy. Sme medzi podporenými projektami (pravdepodobne suma 4990 €) a veríme, že s dobrovoľníkmi dokážeme s grantovou podporou urobiť kus práce. Bonusových 5 tisíc eur síce nebude, chýbalo 41 hlasov, ale pre nás je dôležitejších tých Vašich 4574 poslaných hlasov. Ďalšie info pribudnú priebežne.

Čítať ďalej...

Deti potrebujú byť vonku - pomôcť môže aj Váš hlas

Tráviť čas a učiť sa vonku je dobré pre deti, učiteľov, pre všetkých. Pripravili sme projekt, vďaka ktorému v Rajci vzniknú nové miesta na učenie sa vonku a trávenie času s rodinou v prírode.  Sme v druhom kole, kde rozhodnú hlasy verejnosti. S Vašimi hlasmi to dokážeme!   

Prosíme, hlasujte za náš projekt na www.komunitnegranty.sk : - vybrať kraj ZA -  náš projekt "Učíme sa vonku, učíme sa so starkými" - zadať telefónne číslo - na mobil príde SMS s kódom - zadať kód - hotovo! Ďakujeme!

Les v škole

Tráviť čas v prírode a učiť sa vonku znamená zásadnú výhodu pre deti, pedagógov a celú komunitu. Inšpirácií a motivácií nie je nikdy dosť, preto Vás pozývame na vzdelávací seminár Les v škole, Rajec 16. 11. 2018. Lektoruje Jan Froněk z pražskej organizácie Tereza. Seminár je aktivitou projektu Deti v prírode ohrozený druh, ktorý podporila Nadácia pre deti Slovenska v programe Hodina deťom. Informácie sú v pozvánke.