Po brigáde

Po sobotnej dobrovoľníckej brigáde na Šujskom rašelinisku zatiaľ len to najdôležitejšie: ďakujeme všetkým, vďaka ktorým sa brigáda zrealizovala a každému, kto svojim kúskom práce prispel k ochrane tejto vzácnej mokrade.

Podrobnejšia správa aj viac foto sem pribudnú do pár dní, ale foto Karola Uhlárika už máme k dispozícii.  Ďakujeme. 

Ekoučebňa v batohu

Opäť je pred nami ďalší kus spolupráce s Katolíckou spojenou školou v Rajci. Tá sa v školskom roku 2017/2018 zapojila do programu Zelená škola, a v druhom polroku pripravila projekt Ekoučebňa v batohu. Zámerom projektu je vytiahnuť deti zo školských lavíc von a o prírode sa učiť v prírode. 

Čítať ďalej...

Pridajte sa k nám - guánová brigáda v Rajci

V sobotu 18. februára 2017 pozývame do Rajca dobrovoľníkov, ktorí majú chuť konkrétnou prácou prispieť k prežitiu kolónie netopierov v rajeckom kostole. Vyčistíme podkrovné priestory od netopierieho guána a zrealizujeme ďalšie práce. Stretneme sa o 8,30 h pri kostole. 

Podrobnejšie informácie k netopierom aj brigáde: 

Čítať ďalej...

Podkrovie pre netopiere pripravené

Dobrovoľnícka brigáda v podkroví kostola (18. 2. 2017) opäť prispela k prežitiu kolónie netopierov v Rajci. Brigádu zorganizovali OZ Tilia a členovia stráže prírody v Rajci. Zrealizovali sme vyčistenie podkrovia kostola sv. Ladislava od netopierieho guána a ďalšie práce (natiahnutie nových fólií). Zúčastnilo sa 10 dobrovoľníkov, ktorým ďakujeme za ochotu stráviť sobotu takto neštandardne.

Za fotografie z akcie ďakujeme Karolovi Uhlárikovi. 

Viac o netopieroch v rajeckom kostole tu.

Kostol v Lysej - upratané pre netopiere

Tento rok sa dobrovoľníci z nášho združenia opäť podieľajú na uprataní kostolov od netopierieho trusu. Prvé brigády sme zastrešili Malým členským projektom SON. Ako to dopadlo v Lysej pod Makytou tento rok, uvidíte na fotografiách. a dočítate s v texte, ktorá Ivka pripravila na web www.netopiere.sk 

Týmto ďakujeme Spoločnosti pre ochranu netopierov na Slovensku za podporu našich aktivít.

Čítať ďalej...